Provider Codes

ILLINOIS   INDIANA    MICHIGAN    MINNESOTA    TENNESSEE

                                                     

ILLINOIS

Barrington

BAR-DVD

David Van Dam

BAR-AMA

Alka Madan

BAR-DME

Dino Mendez

BAR-TKG

Terrah Koppie Gavrilos

BAR-EGE

Elisabeth Gellings

BAR-APH

Amy Phillips

BAR-BCA

Blair Carstens

Bolingbrook

BOL-TLA

Tehming Lang

BOL-DRO

Dawn Roman

Bourbonnais

BRB-PLA

Paula Lapinski

BRB-JRI

Jose Rios

BRB-BTR

Blake Troiani

BRB-FHA

Fiona Hanly

BRB-THO

Teryn Honnecutt

BRB-KRA

Kelly Rankin

BRB-RGO

Renato Goreshi

BRB-PKE

Peter Keorpes

Chicago – Michigan Avenue

MIA-NBL

Nick Blickenstaff

Chicago – Archer Avenue

ACH-SJB

Shirley Jean-Baptiste

ACH-CYU

Cheuk Yung

ACH-FHA

Fiona Hanly

Decatur

DCT-PLA

Paula Lapinski

DCT-JRI

Jose Rios

DCT-FHA

Fiona Hanly

Frankfort

FRT-PLA

Paula Lapinski

FRT-JRI

Jose Rios

 

FRT-BTR

Blake Troiani

FRT-LPO

Laurel Poole

FRT-EBE

Emily Beck

Hoffman Estates

HES-RGO

Renato Goreshi

 

HES-SLI

Susan Liebovitz

HES-SLP

Sarah Lund Peterson

 

HES-NME

Nicole Meunier

 

HES-GBA

Gary Barsky

Joliet

JOL-PLA

Paula Lapinski

JOL-JRI

Jose Rios

JOL-BTR

Blake Troiani

JOL-PKE

Peter Keorpes

JOL-IPA

Ishani Patel

JOL-DRO

Dawn Roman

JOL-EBE

Emily Beck

JOL-DME

Dino Mendez

Lombard

LBD-MSC

Michael Schowalter

LBD-RGO

Renato Goreshi

LBD-IPA

Ishani Patel

Naperville

NPV-IGI

Inderjit Gill

NPV-MSC

Michael Schowalter

New Lenox

NLX-FTO

Frank Tobin

 

NLX-TLO

Theresa Longo

 

NLX-MRE

Michael Regan

Oak Lawn

OKL-MWE

Michael Welsch

 

OKL-PKE

Peter Keorpes

Orland Park

OPK-SJB

Shirley Jean-Baptiste

 

OPK-FTO

Frank Tobin

 

OPK-CYU

Cheuk Yung

 

OPK-TLO

Theresa Longo

 

OPK-DME

Dino Mendez

Ottawa

OTT-CYU

Cheuk Yung

OTT-SPU

Stacy Purcell

                                                     

INDIANA

Chesterton

CHS-PLA

Paula Lapinski

CHS-LGR

Lindsey Grady

Crawfordsville

CRW-PLA

Paula Lapinski

CRW-JRI

Jose Rios

CRW-LSP

Linda Spencer

CRW-VSM

Vincent Smith

Dyer

DYR-CSI

Christine Sickles

DYR-LTI

Loris Tisocco

DYR-RGO

Renato Goreshi

DYR-JDU

Jennifer Dudak

DYR-KRA

Kelly Rankin

Valparaiso

VLP-PLA

Paula Lapinski

VLP-LHO

Lauren Howe

                                                     

MICHIGAN

Bad Axe

BAX-FRO

Frederick Roberts

BAX-JSM

Jessica Smith

Brighton

BRT-HLI

Howard Lipkin

BRT-BKO

Brian Kopitzki

BRT-MAD

Matthew Adler

BRT-VLI

Victoria Leicht

BRT-ANG

Anne Nguyen

 

BRT-ADR

Andrea Dreffs

Caro

CRO-FRO

Frederick Roberts

Carson City

CRC-AGO

Adam Gomoll

CRC-CIN

Christina Inman

Charlotte

CLT-CIN

Christina Inman

Flint Bristol

FBR-RSO

Robert Soderstrom

Flint Hill

FHI-WBA

Walter Barkey

FHI-ACE

Aaron Cetner

FHI-WME

Wendy Meredith

FHI-HSC

Heidi Schultz

FHI-DTO

Daniel Tomlinson

FHI-JSM

Jessica Smith

Flint Villa Linde

FVL-PJA

Peter Jajou

FVL-AMO

Audrey Moxie

FVL-ACE

Aaron Cetner

Grand Blanc

GBL-KSI

Kimball Silverton

GBL-MCA

Matthew Clark

GBL-MBO

Frances (Michelle) Bowling

GBL-ADR

Andrea Dreffs

 

GBL-JHU

Jason Hui

GBL-TKE

Timothy Keesler

 

GBL-CWA

Cindy Wagner

 

GBL-NHL

Nicole Hall

Lapeer

LAP-FRO

Frederick Roberts

LAP-JSM

Jessica Smith

Livonia

LIV-ANG

Anne Nguyen

LIV-PRE

Peter Ret

 

LIV-PLA

Paula Lipinski

 

LIV-JRI

Jose Rios

Okemos

OKM-PLA

Paula Lapinski

OKM-JRI

Jose Rios

OKM-ABO

Allison Brown

OKM-ACE

Aaron Cetner

OKM-CIN

Christina Inman

OKM-AGO

Adam Gomoll

OKM-NHA

Natacia Hanson

OKM-SRC

Sherita Riley-Coleman

OKM-MSC

Mackenzie Schanski

Rochester Hills

RCH-SCL

Stacie Clark

RCH-ADR

Andrea Dreffs

Sandusky

SDK-FRO

Frederick Roberts

                                                     

MINNESOTA

Blaine

BLA-AHE

Adam Hetz

BLA-CSA

Cynthia Santos

Burnsville

BUR-ARO

Angie Rogers

 

BUR-ACI

Angela Ciliberto

 

BUR-LLE

Lisa Legvold

Crystal

CRY-KJE

Kelly Jerstad

CRY-AHE

Adam Hetz

Edina 7373

ED7-PCA

Patrick Carney

ED7-EFU

Elissa Fung

ED7-ACI

Angela Ciliberto

ED7-JJE

Jennifer Jeansson

ED7-SLY

Shae Lyrenmann

ED7-ETU

Emily Turgeon

ED7-JVI

Jennifer Villegas

ED7-AFE

Aubrey Feldten

Edina 6545

ED6-WTO

Whitney Tope

ED6-DTO

Dawn Tope

Excelsior

EXC-PEC

Phil Ecker

EXC-BBO

Beth Boyum

EXC-EEN

Eric Englund

EXC-SWE

Stephanie Weinberger

Plymouth

PLY-PEC

Phil Ecker

PLY-BBO

Beth Boyum

PLY-EEN

Eric Englund

PLY-SWE

Stephanie Weinberger

Woodbury

WDB-EFU

Elissa Fung

 

WDB-LBU

Lillia Budd

                                                     

TENNESSEE 

Franklin

FRK-CHP

Chris Pardue

FRK-JWI

Jamie Wilson

 

FRK-JYS

Jay Smith

 

FRK-PLA

Paula Lapinski

 

FRK-JRI

Jose Rios

Lebanon

LEB-DRU

Danielle Ruppenthal

 

FRK-JYS

Jay Smith

Manchester

MNC-CTR

Carla Trail

McMinnville

MCM-KHO

Kacey Hollandsworth

Mt Juliet

MTJ-EPI

Emma Pierce

Murfreesboro –
Lascassas Pike

MRL-JPA

Josephine Parker

Murfreesboro –
Medical Center Parkway

MRM-MBE

Michael Bell

MRM-JYS

Jay Smith

MRM-CEL

Carrie Elam

MRM-DRU

Danielle Ruppenthal

MRM-MSH

Minity Shulka

MRM-SCR

Shae Crosslin

Nashville – Belle Meade

NSB-CPA

Chris Pardue

NSB-WDA

Wayne Day

NSB-DVI

Dawn Vincent

NSB-JYS

Jay Smith

NSB-MMO

Margaret Morgan

NSB-JWA

Jennifer Warren

NSB-PSH

Parul Shah

NSB-JWI

Jamie Wilson

 

NSB-AEL

Amanda Ellis

Smyrna

SMY-KBU

Kirstie Bucher

SMY-JPA

Josephine Parker

Winchester

WIN-JMC

Jessica McNeese